afagh-logo

فیلترهای سرامیکی

فیلترهای سرامیکی قطعاتی هستند که در ریخته گری جهت جلوگیری از ورود ناخالصی های فلزات مذاب مانند آخال،سرباره و هنگام ذوب ریزی در مسیر راهگاه و مذاب ها...

فیلترهای سرامیکی

B.D (Gr/Cm³) (%) A.P
Chemical AnalysisProduct
0.55±0.18-40SICCeramic Filter
1.3±0.18-20ZrO2
0.45±0.110-60Al2O3

فیلترهای سرامیکی

فیلترهای سرامیکی قطعاتی هستند که در عملیات ریخته گری جهت جلوگیری از ورود ناخالصی های فلزات مذاب مانند آخال، سرباره و هنگام ذوب ریزی در مسیر راهگاه یا ورودی مذاب ها قرار می گیرند تا عمل تصفیه بار مذاب را انجام دهند، یک فیلتر سرامیکی  خوب برای کارایی بهتر لازمست مقاومت مکانیکی و حرارتی بالایی داشته باشد ، بعلاوه نباید واکنش شیمیایی با مذاب درهنگام بار ریزی داشته باشد.

فیلترهای سرامیکی در سه نوع زیر تولید می شود :

  • فیلتر سرامیکی سیلیکون کاربایدی : مناسب برای تصفیه مذاب چدن ،برنچ و برنز و….، برنگ مشکی فیلتر سرامیکی زیرکونیایی : مناسب برای تصفیه مذاب فولاد و برنگ زرد متمایل به سفید
  • فیلتر سرامیکی آلومینایی:در دو نوع می باشد نوع اول مناسب تصفیه مذاب الومینیوم و نوع دوم برای بارهای حساس منیزیومی است . فیلتر سرامیکی در اشکال و اندازه های مختلف مانند دایره ،مربع ومستطیل و..عرضه میگردد. یکی از فاکتورهای نامگذاری فیلتر عدد تخلخل است که عبارتست از تعداد سوراخ در اینچ طولی یک فیلتر این عدد از ۱۰ الی ۶۰ می باشد. متداولترین نوع تخلل از۱۰ تا ۳۰ می باشد.
  • فیلتر سرامیکی از جنس سیلیکون کارباید با استحکام مکانیکی بالا و مقاومت به شوکهای حرارتی عالی و قابلیت استفاده تا دمای بالای ۱۴۵۰درجه ساتیگراد به رنگ خاکستری و برای تصفیه چدن ،برنچ برنز و قابلیت حذف و تصفیه حد اکثر ناخالصی دراین مواد فلزی را دارد .

برخی ازمزایای  استفاده از فیلترها که درنهایت موجب کاهش ضایعات وافزایش کیفیت محصول نهایی می گردد عبارتند از:

  • کارایی بیشتر به خصوص نسبت به انواع اکسترودی
  • کنترل چریان مذاب و چلوگیری از کنده شدن قالبهای ماسه ای
  • افزایش کیفیت نهایی مخصوص سطح
  • پر شدن یکنواخت قالب

فیلترها ی زیرکونیایی برنگ نخودی و یا زرد مایل به سفید و تحمل حرارت تا ۱۷۰۰درجه سانتیگراد را دارا می باشد . تصفیه  فولاد از اخال، کنترل یکنواخت ذوب رسانی سبب کاهش عیوب گردیده بخصوص درفولاد هایی که با نیکل و کبالت وفلزات گرانبها شارژمی گردند بکارگیری این محصول تاثیر بسزایی در کاهش خوردگی ،عیوب و … می گذارد . فیلترها ی آلومینایی با پایه الومینا تولید و برنگ سفید و با تحمل حرارت حد اکثر ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰درجه سانتیگراد را دارا می باشند. استفاده از این فیلترها امروزه بسیار ضروری به حساب آمده و علت ان  نخست حساس بودن آلومینیوم و در وحله بعدی آلیاژهای آن و تاثیری که حضور منیزیوم و پیرو  آن اکسیدهایی است  که با ورودشان به قالب، کیفیت  قطعه را کاهش می دهند.

شرکت صنعت سرامیک آفاق تولید کننده فیلتر های سرامیکی برای صنایع مصرف کننده

ارتباط با ما

 

گالری دانش بنیان آفاق
خدمات و مشاوره دانش بنیان آفاق
محصولات دانش بنیان آفاق
تماس با دانش بنیان آفاق
مثال: 09121234567
البرز، کرج، چهار راه مصباح، به سمت میدان استاندارد، ساختمان آرش، پلاک 532 (طبقه 3 - واحد 8)
go-google-map
2024 © تمام حقوق به دانش بنیان آفاق تعلق دارد.